Olej z nigella sativa? Wymieniamy największe zalety dobrze rozpoznanej czarnuszki!

Nasiona czarnuszki zaskakują, gdy chodzi o zalety pozytywne dla zdrowia. Coraz częściej wykorzystuje się je w ramach dodatku do dań i artykułów spożywczych, ale można je spotkać również w kosmetyce. Sprawdź, jakie cenne elementów możemy się w niej doszukać i jakie zmniejsza dolegliwości.

Duże właściwości niepozornej rośliny

Olej czarnuszkowy ma bardzo specyficzny smak, pozostaje cierpki, a wręcz gorzkawy, dlatego ciężko docenić moc jego smaku . Powiększenie jadłospisu o niewielkie smoliste nasionka wiąże się z mnóstwem pozytywów. Niekłopotliwe jest teraz kupienie oleju z czarnuszki – można je spotkać w sklepach internetowych z produktami zielarskimi lub w aptekach. Jedne z najlepszych oferuje Marek Skoczylas – producent najwyższej jakości suplementów i żywności o naturalnym działaniu prozdrowotnym.

Olej z czarnuszki łagodzi wiele z dolegliwości gastrycznych, pomaga także w leczeniu zmian na skórze. Można sięgnąć po niego, gdy pojawią się wrzody żołądka. Ma w sobie olejek eteryczny o wyjątkowych parametrach. Najlepiej stosować oleje tłoczone na zimno, ponieważ zachowują o wiele więcej cennych witamin, składników mineralnych oraz wartości odżywczych. Możemy zamówić go dla ludzi zmagających się z alergią oraz nawrotowymi zapaleniami górnych dróg oddechowych.

Olej z czarnuszki – co nam daje?

Podczas problemów z drogami oddechowymi pojawiają się leki antyhistaminowe, powodujące zjawiska uboczne, a olej czarnuszkowy tego nie robi. Używa się go jako wspomaganie dla organizmu w zapaleniu oskrzeli. Wszystko za sprawą olejków eterycznych, które rozszerzają oskrzela. Usuwa także flegmę zalegającą w drogach oddechowych.

Olej czarnuszkowy okazuje się być szczególnie przydatny u osób mierzących się z różnorodnymi problemami z trawieniem. Nie tylko wrzody żołądka, ale także zgaga czy refluks powinny być zneutralizowane przez skład tej substancji. Specjalną zaletą oleju jest przeciwdziałanie zakażeniu helicobacter pylori – niebezpieczną bakterią układu pokarmowego. Wykaz plusów uzupełnia wspomaganie wątroby.