Choroba alkoholowa w rodzinie

Rozpad małżeństwa niezwykle często spowodowany jest nadużywaniem alkoholu. Według statystyk, mężczyźni częściej popadają w nałóg alkoholowy aniżeli kobiety
Nadużywanie alkoholu wróży problemy i niejednokrotnie rozpad rodziny.

Alkoholizm- przyczyna rozpadu małżeństwa

Problem nadużywania alkoholu sięga coraz większej grupy ludzi. Powoduje on również kłopoty rodzinne.
Nierzadko osoby w bezpośrednim gronie ludzi uzależnionych same popadają w nawyk.
Bycie z uzależnionym nie jest łatwe. Alkoholizm małżonka wzbudza w nas poczucie agresji, desperacji oraz chęć zerwania.
Decyzja o odejściu prowadzi za sobą wiele niepewności oraz rozterek wewnętrznych.
Problem nałogu działa także na życie współmałżonka, który za wszelką cenę chciałby ułatwić wyjście z nawyku. Momentami pojawiają się wręcz myśli, że nie potrafimy zostawić. Przede wszystkim trzeba zdać sobie jednak sprawę, że wychodzenie z alkoholizmu jest skomplikowane nie tylko dla osoby uzależnionej, ale także dla jej bliskich – zwłaszcza małżonka bądź dzieci, czyli osób, które obcują z nią na co dzień. Skoro nie decydujemy się na rozstanie oraz podejmujemy próbę pomocy bliskiemu mężowi, należy skierować go na terapię dla ludzi uzależnionych od alkoholu, na której dostanie on wsparcie profesjonalistów w walce z alkoholizmem. Zdarza się, że leczenie nie przynosi spodziewanych skutków ze względu na ciągłe pragnienie powrotu do nałogu. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem wydaje się być kuracja odwykowa. Okres trwania odwyku odczuwają także najbliżsi oraz rodzina. Wiąże się to w szczególności z tęsknotą ze strony dzieci, które często nie do końca wiedzą, czemu ich ojciec nieoczekiwanie znika oraz nie pojawia się przez dłuższy czas w rodzinnym mieszkaniu.

Decyzja o rozwodzie

Zamiłowanie do napojów alkoholowych jednego z partnerów zmierza do długotrwałych kłótni.
Powodują wiele zniszczeń, jeżeli w pobliżu znajdują się małe dzieci.
Najsensowniejszym wyjściem z sytuacji pozostaje separacja albo, w końcowym stadium, rozwód.
Gdy dojdzie już do takiej sytuacji należałoby skorzystać z usług rzetelnego prawnika. W obecnych czasach adwokata najlepiej poszukiwać przez Internet. Po wpisaniu w Google „adwokat rozwód Łódź” można wybierać w ofertach.

|