Życie we Francji

Paryż bez dwóch zdań jest miastem, które należy zobaczyć. Miasto to okrzyknięte zostało miastem miłości, ze względu na swój niespotykany charakter. Obok celów turystycznych, dużo cudzoziemców decyduje się na przeprowadzkę do Francji, nadzwyczaj często celem jest Paryż.

Przeprowadzka do Paryża- czy warto?

Paryż z wielu względów jest jednym z najpopularniejszych miast Europy.
Mieszkanie w tym mieście cechuje się przede wszystkim dostatkiem i wolnością. Na szczególną uwagę zwraca wyśmienita kuchnia francuska, przyjaźni Francuzi i Francuzki, kultura, sztuka, zabytki i mnóstwo innych atrakcji.
Wszystko to powoduje, iż Paryż jest nadzwyczaj entuzjastycznie wybieranym miastem do zamieszkania.
Na wyjazd nierzadko decydują się single jak również całe rodziny. Funkcjonuje tu kompletnie inny system edukacyjny niż w naszym kraju. Rozkład nauczania skupia się na nauce najważniejszych rzeczy, bez niezasadnych szczegółów. Dzieci mają możliwość spędzać sporo czasu na dworze. Państwo to przyciąga zarówno darmowymi przedszkolami, jak i opieką zdrowotną. Wszystkie świadczenia opłaca pracodawca. Praca we Francji jest niesamowicie korzystna, dlatego państwo to obfituje w cudzoziemców.

Praca Francja – czy naprawdę warto?

Francuscy pracodawcy narzekają na niedobory pracownicze. Pomimo napływu cudzoziemców, ciągle brakuje kelnerów, fizjoterapeutów bądź elektrotechników. Praca we Francji wiąże się z wieloma zaletami, których bezskutecznie szukać w Polsce. Państwo to oferuje 35-godzinny tydzień pracy, dodatkowe wynagrodzenia oraz wolne dni za przepracowane nadgodziny. Za wykonaną pracę należy się 5 tygodni pełnopłatnego urlopu rocznie, a także 13 dni ustawowo wolnych od pracy. Pozostałe państwa Europy znacznie odstają od standardów proponowanych przez Francję.
Pracę we Francji cechują również bardzo wysokie zarobki. Trzeba pamiętać, iż odprowadzanie podatku należy do pracownika, zatem należy pamiętać o tym, planując budżet oraz odłożyć właściwą kwotę. Pracownicy są zatrudniani w oparciu o umowy o pracę, rzadko są to umowy o dzieło oraz umowy czasowe. Praca we Francji kojarzy się z uczuciem spokoju i stabilizacji. Po okresie próbnym pracownik zatrudniany jest na umowę na czas nieokreślony.