Każdego z nas stać na domek drewniany letniskowy

Ci, którzy szukają rodzinnego wypoczynku, ochoczo wybierają domki letniskowe drewniane. Dają one poczucie niezależności i spokoju, których trudno spodziewać się po wynajętej prywatnej kwaterze lub pokoju w ośrodku wypoczynkowym. Inwestowanie w taki domek przynosi często spore zyski, więc na ich wzniesienie lub nabycie daje się namówić coraz większa liczba osób.

 

Przed budową lub wynajmem takiej nieruchomości jak domek letniskowy drewniany powinieneś zaznajomić się z paroma istotnymi uwagami, które mogą okazać się kluczowe. Wiele osób nie wie, że na domki letniskowe drewniane, zmontowane bez styczności z gruntem, nie wymaga się pozwolenia. Coraz więcej osób kupuje domek z drewna na kołach lub na bloczkach. Druga istotna sprawa wiąże się z wnętrzem domku. Czy w grę wchodzi kupno, czy wynajęcie, sprawdź, czego spodziewać się po wnętrzu. To naprawdę ważne, czy cena zawiera takie pozycje jak np. impregnacja, meble, ocieplenie, sprzęt AGD itd. W domkach drewnianych bez fundamentów przeważnie brak tych udogodnień, co generuje jeszcze większe koszta. Nikt nie lubi tzw. ukrytych wydatków – powinieneś starannie przewidzieć wszystko przed sfinalizowaniem transakcji.

 

Domki działkowe stacjonarne osadzone na gruncie za pomocą fundamentów, są trudniejsze w utrzymaniu i trzeba mieć zazwyczaj pozwolenie na ich budowę. Łatwiej je przygotować do zimy, ogrzać itd. Najważniejsze wymagania to wentylacja, ocieplenie i solidne pokrycie dachu. Podłoga także musi zostać odizolowana od ziemi. Gdy domek jest zamieszkiwany tylko w sezonie wiosenno-letnim, można zrezygnować z ogrzewania. Łatwiej jest wtedy zainwestować w większe okna i werandę z balustradą, nawet jeśli montaż wykonujemy samodzielnie. Preferuje się przy ich wznoszeniu tanie drewno: sosnę, świerki lub iglaki skandynawskie.

 

Oto kolejna garść informacji

 

Najlepiej poświęcić więcej uwagi tarasowi. Chyba każdy, kto wyjeżdża na wyczekane wakacje, pragnąłby przebywać jak najdłużej w kontakcie z naturą. Na tarasie fantastycznie się gawędzi, pije kawę, czyta książkę itd. Powinien mieć dużą powierzchnię – jeśli jest położony z dwóch stron, zapewnia słońce i cień do wyboru o każdej porze. Ważne, by taras miał głębię utrzymującą cień. Niektórzy nie wyobrażają sobie domku bez kominka. Wtedy nastrój jest jeszcze cieplejszy, a w razie chłodu zyskujemy w nim nieocenione źródło ciepła.

 

To ty musisz wiedzieć, jaki domek najbardziej przysłuży się tobie i bliskim. Czy warto inwestować w niego dużo pieniędzy, czy też można zapewnić mu jedynie najpotrzebniejsze wyposażenie potrzebne podczas letniego wypoczynku? Domki drewniane letniskowe są ponadczasowe i zawsze znajdą nabywców. Są warte zachodu i inwestowania, by spędzać w ich zaciszu okres wakacyjnego urlopu z naszymi bliskimi.