Nowa przyczepa kempingowa – a może jednak kamper?

Wielbiciele wyjazdów pełnych przygód darzą wielką sympatią zarówno przyczepy kempingowe, jak i kampery. Jeżeli jesteś zupełnie nowy w tematyce caravaningu i masz wątpliwości, co okaże się najbardziej odpowiednie, powinieneś skorzystać z naszych rad.

Pierwsza różnica pomiędzy kamperem a przyczepą kempingową polega na tym, że ten pierwszy stanowi integralną całość i przyjmuję formę mobilnego domku. Z kolei przyczepa kempingowa będzie wymagać połączenia z pojazdem, przez co dodatkowo musimy zainwestować w napęd do przyczepy kempingowej. Oba rozwiązania posiadają wprawdzie niejedną zaletę i cieszą się szerokim gronem fanów. Co będzie lepsze w naszym przypadku?

Przyczepa turystyczna będzie bardziej korzystna, jeśli preferujesz relaks na polu kempingowym połączony z krótkimi przejażdżkami. Swoją przyczepę możesz w tym przypadku pozostawić w miejscu wypoczynku, a poruszać się samochodem bez dodatkowego obciążania. To doskonały pomysł także wtedy, gdy bierzemy pod uwagę nieco dłuższy pobyt, który wiąże się z nieodzownością wyjść do okolicznego sklepu. Nie jest łatwo bowiem swobodnie się przemieszczać, transportując cały dobytek.

Kampery z kolei charakteryzują się tym, że zapewniają o wiele więcej przestrzeni i możemy oczekiwać licznych wygód – np. obecności prysznica. Na dodatek podróżowanie samochodem turystycznym jest znacznie wygodniejsze, jednak pod warunkiem nie wybierasz niskiej jakości dróg. Kamper będzie wiązał się ze znacznie poważniejszym wydatkiem niż jedynie kupno przyczepy. Oprócz tego osobówką po odpięciu doczepy jesteśmy w stanie jeździć przez cały rok, czego nie powiemy o kamperze. Właśnie dlatego powinno się również poważnie przemyśleć wynajęcie go na jakiś czas.