Jakie są rozwiązania by urządzić niewielką działkę budowlaną?

Stawki małych budowlanych działek w miastach i na przedmieściach nie spadają, więc przydomowe działki są coraz to mniejsze. Projektanci borykają się z problemem jak zaaranżować Twoją przestrzeń w ogródku przydomowym. Jak wykorzystać tą sytuację?

Najistotniejsze to przemyślane zorganizowanie przestrzeni. Pewne jest to, iż Twój dom nie pozostawia wiele miejsca i wówczas wokół elewacji zostają małe kawałki do wykorzystania. By cokolwiek zrobić na tych terenach wypada to dokładnie przeanalizować, żeby znalazło się tam miejsce na skrawek zieleni, podjazd dla auta a także przestrzeń do wypoczynku, gdzie wspólnie usiądziemy i w miłych nastrojach spotkamy się wieczorem przy grillu. Plan ustawienia wskazanych miejsc będzie uzależniony od rodzaju budynku, jego wyglądu oraz elewacji, musi być to pomyślane i być spójne.

Należy wykorzystać geometrię aby wszystko tworzyło spójną całość. Ten ogród musi być dodatkowo funkcjonalny, więc warto pomyśleć o kąciku do gier i zabaw, zaplanować mały skrawek trawnika, bądź boiska do kosza lub bramą do piłki nożnej. W tym zakątku zwłaszcza dzieci będą ochoczo przebywały i nie będzie straszyła ich monotonia.
Planowanie ogrodów, zwłaszcza tych skromnych to dla każdego projektanta prawdziwe wyzwanie. Choćby najbardziej profesjonalnego. Warto bacznie zatrudniać podwykonawców. Konkurencja na rynku jest i będzie wysoka, skoro dla przykładu na hasło ogrody łódź, firm ogrodniczych wyskoczy niezliczona ilość.
Jeżeli chodzi o planowanie ogrodu a także wybór roślin ,które posadzimy, ro również trzeba kilka sprawę przemyśleć. Warto zasadzić kwiaty takie, aby kolorystycznie komponowały się z elewacją i kształtem domu. Nikt chyba nie planuje w skromnym ogródku i odpowiednio niewielkim domu, posadzenie drzewa wysokości 10m. Nie powinno być nic tak wyróżniającego się.

Najciekawszymi roślinami, jakie zwykle się sprawdzają w wąskich ogródkach są: modrzew w formie kulistej. Na szczęście nie jest to roślina, która niezwykle wysoko podrośnie. Zazwyczaj zachowuje swoją podstawową wielkość.  Warto przecinać ją i uformować. Biała morwa którą cechuje szybki wzrost, ale wygląda rewelacyjnie i doskonale się prezentuje. Także brzoza brodawkowata stanowi niezwykle interesujący element w dowolnym ogrodzie.

Ponadto znakomitym pomysłem są żywopłoty wszelakiego typu a także rośliny chroniące nas od sąsiadów czy drogi. Jest to po prostu bardzo wygodne.